En güzeli iyilikte yarışalım.

Evkaf iyilik Gönüllüleri ses getiren projelerine bir yenisini daha ekledi.

haber785-7

Sancar Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza iyilik bilincini aşılamak için İyilik Günlükleri hazırlayan İyilik Gönüllüleri bu projelerini pilot okul olarak seçtikleri 23 Nisan İlkokulu’nda öğrenciler ile paylaştı.

haber785-1

Girne İyilik Gönüllüleri sorumlusu Oya Kutsal tarafından öğrencilere tanıtılan İyilik Günlükleri 5 Sarı sınıfı ve sınıf öğretmenleri Mehtap İnceler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı.

haber785-5

Mayıs ayının sonuna kadar her gün yaptıkları iyilikleri bu defterlere yazacak öğrenciler, adada bir ilke imza atacak olmanın heyecanı içerisindeydi.

haber785-6

Öğrenciler tanıtım sırasında hem kendileri için hem de başkaları için yaptıkları iyiliklere örnekler vermeyi de ihmal etmedi… Geleceğe dair umutları yeşerten örnekler veren 5-Sarı sınıfı öğrencileri, çocuklarımızın bu konuda ne kadar bilinçli olduğunu da göstermiş oldu.

haber785-2

Minikler İyilik Elçisi olacak.

Mayıs ayı sonunda yapılacak olan sertifika töreni ile İyilik Elçisi unvanı alacak olan 23 Nisan İlkokulu öğrencilerini bir de büyük sürpriz eğlence bekliyor. Törende çeşitli ödüllerin de verileceğini söyleyen Oya Kutsal konuşmaların ardından öğrencilere İyilik Günlüklerini ve kalemliklerini bizzat dağıttı.

haber785-3

Öğrenciler olumlu ve güzel şeylere odaklanacak.

23 Nisan İlkokulu Müdürü Filiz Boyoğlu HABERCİ’ye yaptığı açıklamada öğrencilerde daha fazla farkındalık yaratacağı için bu projeyi şahsi olarak çok desteklediğini belirterek öğrencilerin olumlu ve güzel şeylere odaklanacağını düşündüğünü sözlerine ekledi.

 haber785-4

İyiliğin birçok yolu vardır.

Evkaf Girne İyilik Gönülleri Sorumlusu Oya Kutsal ise “Ağaç yaşken eğilir. Hep şikâyet ediyoruz gittikçe güzel değerlerimizi kaybettiğimiz için. Biz Evkaf İyilik Gönüllüleri olarak bu adımı atmak istedik. Küçük yaştaki çocuklarımıza iyilik kavramını nasıl öğreteceğimizi, nasıl içselleştireceğimizi düşündük ve bir İyilik Günlüğü ortaya çıktı. Bugün çocuklara bunu dağıttık. İyiliğin birçok yolu vardır bir yolu da bu İyilik Günlükleri’dir dedik. Umarım çocuklarımıza bir katkımız olur” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: Kıbrıs Haberci - 18 Aralık 2019

 


Anasayfa

Haberlere Geri Dön