Yedidalga sahili çöplerden arındı.

haber723-1

Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin İyilik Gönüllüleri, dün Yedidalga sahilinde çöp topladı. Çevre konusunda birçok organizasyona imza atan gönüllüler, çevre temizliğini zevkle yaptıklarını söyleyerek, herkesin çevreyi temiz tutması konusunda halka mesaj verdiler. Çevre bilinci konusunda farkındalık yaratmak amacıyla yapılan, sahil temizliği etkinliğine öğrenciler de katıldı.

HABERCİ’ye konuşan iyilik gönüllüleri, “Herkesin bizim bu davranışımızdan ders çıkartıp, çevreyi kirletmemesini istiyoruz” dedi. Gönüller, kısa bir süre önce de Girne Boğaz piknik alanını temizlemişlerdi.

haber723-2

Gönüllüler ne dedi?


“ÖNEMLİ OLAN KİRLETMEMEK”
Nurçin İncirli: Ben bu gruba 1 yıl önce katıldım. Sosyal görevlerimizden biri de temizliktir. Bu en önemlisi. Ada’nın her sahilini temizleme hedefindeyiz ama bizim temizlememiz yeterli değil. Halkın kirletmeme bilincinin oluşması gerekiyor. Çöp atılacak bir çöp bidonu yok, uyarıcı levha yok. Mutlaka konulmalıdır. Biz zevkle temizleriz ama uyarıcı levhanın da mutlaka olması gerekiyor. Önemli olan kirletmemektir.

 

“ÇEVREYE DEĞİL, ÇÖPE ATSINLAR”
Elanur Altınterim: Ben 10 yaşındayım. Annem aracılığı ile Dr. Nurçin İncirli ile tanıştım ve bu etkinliğe katılmaya karar verdim çünkü ülkede çok kirlilik gördüm. Annem de bana çöp toplamaya katılmayı önerdi. Sahil kenarındaki çöpleri toplamaya geldik. Daha önce de bu organizasyona katıldım. Herkesin çevresini temiz tutmasını istiyorum. Çöpleri çevreye değil çöp bidonuna atsınlar.

 

“TEMİZ BİR HALK DEĞİLİZ”
Irmak Kanarya: Ben iyiliği seven biriyim. Bu etkinliği internette gördüm ve katıldım. Daha önce de katılmıştım. Girne Boğaz piknik alanını temizledik. Halk olarak çok da temiz bir halk olduğumuzu söyleyemem. Güzel bir ülkede yaşıyoruz ve çevreyi temiz tutmak en iyisidir. Neyin içinde yaşadığımızın farkında olmayan çok insan var.

 

“DERS ÇIKARTILMALI”
Merve Koçkan: Ben iyilik gönüllüleri derneği üyesiyim. Daha önceki organizasyonlar gibi burada doğayı temizledik. Doğamızı kirletiyorlar ve kirleten kişiler için farkındalık yaratmak amacındayız. Dünyamızı güzelleştirmek adına bir etkinlik girişiminde bulunduk. Umarım diğer insanlar da bundan ders çıkarır. Doğayı temiz tutmak için dikkatli olmalıyız.

haber723-3

KAYNAK: Kıbrıs Haberci / 22.09.2019


Anasayfa

Haberlere Geri Dön