Cezaevi iyilikle doldu. 
Sosyal sorumluluk projeleri ile gündeme gelen ve tek amaçları iyilik yapmak olan İyilik Gönüllüleri, dün sabah Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ni ziyaret ederek kadın mahkûmlara ihtiyaçlarını ulaştırdılar…

haber698-1

Toplumun her kesimine yardım eli uzatan Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin İyilik Gönüllüleri, dün Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde kadın mahkûmları ziyaret ederek, ihtiyaçlarını karşıladılar.

Kadın mahkûmların cezaevinde zor şartlarda olduğunu belirten Güzelyurt-Lefke Bölge sorumlusu Dr. Nurçin İncirli, temel kullanım eşyalarını mahkûmlara götürdüklerini söyledi.

Kadın mahkûmların nevresim takımı, iç çamaşırı, giysi, ped, çöp poşetleri gibi temel ihtiyaçlarını karşılayan İyilik Gönüllüleri, kadınlara boncuk ve iplik de ulaştırdılar.

haber698-2

HAYATA BAĞLANMALARI İÇİN…
Kadın mahkûmların cezaevinde hayattan soyutlanmadan bir uğraşa sahip olabilmeleri için boncuğu ve ipliği de götürdüklerini anlatan Dr. Nurçin İncirli, cezaevindeki kadınların zor şartlarda olduğunu, hayata bağlanmak ve dışarı ile bağlarının kopmaması için onlara bu el işlerini ulaştırdıklarını belirtti. Tüm bu ihtiyaçların yanı sıra bir adet çamaşır makinesi de götürdüklerini söyleyen İncirli, bu ihtiyaçların temel ihtiyaçlar olduğuna işaret ederek, tüm vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olması gerektiğini, kimsenin isteyerek suç işlemediğini belirtti.

“DAHA İYİ BİR TOPLUM İÇİN BİRLİK OLMAK GEREK…”
Dr. Nurçin İncirli, “Hepimizin başına bir gün aynı şey gelebilir. Kadın mahkûmlar toplumdan dışlanmamalı, tam tersine sahip çıkılıp yeniden topluma kazandırılmaları gerek” dedi.

İyilik Gönüllüleri olarak bundan sonra cezaevindeki kadın mahkûmlara düzenli olarak ziyaretlerde bulunacaklarını belirten Dr. Nurçin İncirli,  tüm vatandaşları kendilerine katılmaya davet etti. Dr. Nurçin İncirli, “Daha iyi bir toplum için birlik olmamız gerek” dedi.

ÇALIŞMALAR SÜRECEK…
Dr. Nurçin İncirli, kadın mahkûmların cezaevinden çıkınca hayata atılmalarını kolaylaştırmak, onların dışarısı ile bağlarının kopmaması için, köprü görevi görerek toplumsal iyilik hareketi ile çalışmalarını bu alanda sürdürmeye devam edeceklerini ve bu konu da tüm toplumun desteğini beklediklerini ifade etti…

KAYNAK: Kıbrıs Haberci / 04.08.2019


Anasayfa

Haberlere Geri Dön