VAKIFLAR'DAN ANLAMLI ZİYARET

haber578-4

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter ve beraberindeki heyet Kıbrıs Türk toplumuna, hukuk camiasına ve Vakıflara büyük hizmetleri olan rahmetli Baş Hakim Mehmet Zeka Bey'in kızı Gülten Feridun ve eşi Oktay Feridun'a Vakıflar Haftası münasebetiyle nezaket ziyaretinde bulunuldu.

Yapılan ziyarette Kıbrıs Türk Toplumuna ve Evkaf'a yaptığı değerli katkılardan dolayı Hakim Mehmet Zeka Bey saygı ve rahmetle andıklarını belirten Benter devamında, “Kıbrıs Türk Toplumunun tarihi geçmişinde çok değerli isimler vardır. Hakim Zeka Bey, Kıbrıs Türkü'nün yetiştirdiği uluslararası bir şahsiyettir. Vakıfların Kıbrıs Türk Toplumuna devri mücadelesindeki katkıları unutulmazdır. Bu günkü ziyaretimizle Zeka Bey'in hayatta olan yakınlarının şahsında Zeka Bey'e saygı ve şükranlarımızı sunmak istedik” dedi.

Gülten Feridun ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: 
“Babamın mücadele günlerini dün gibi hatırlıyorum. Babam Kıbrıs Türk toplumu için her türlü fedakarlığı yapan birisi idi. Türk işleri Komitesinde yaptıkları ve Vakıfların Türk toplumuna devri için verdiği mücadele babamızdan bizlere kalan en büyük mirastır. Vakıflar Genel Müdürünün babamın katkılarını hatırlayıp bizleri ziyaret etmesi bizleri sonsuz mutlu etmiştir."

Ziyaret sırasında İbrahim Benter, Gülten Feridun'a bir plaket takdim etti.

Gülten Feridun'da, İbrahim Benter'e Hakim Zeka Bey'in tüm kararlarını içeren 3 ciltlik kitabı ve biyografı kitabını armağan etti.

haber578-1   haber578-2
     
haber578-3   haber578-5

 


Anasayfa

Haberlere Geri Dön