Kıbrıs Vakıflar İdaresi 447 yıldır çevreyi koruyan vakıfların kurulmasını sağlamış, kurulan vakıflara destek olmuş ve bu vakıfların miraslarının günümüze kadar gelmesinde önemli rol oynamıştır.

Geçmişinden aldığı miras ile bir çok çevre faaliyetine imza atan vakıflar idaresi yıl içerisinde bir çok çevre etkinliğine destek vermiştir.

6. Yeşil Barış Harekatı Kısa Film Yarışması Ana Sponsorluğu, İyilik Gönüllüleri ile çevre temizliği ve hayvan dostlarımıza mama-su kaplarının temini, Vakıflar Arabahmet İyilik Evi'nde çevre farkındalığı oluşturan aktiviteler, Vakıflar Arabahmet İyilik Evi'nde fidan dikimi, KUŞKOR Kıbrıs'ta yaşayan kuşları içeren takvimine destek gibi bir çok önemli faaliyete yıl içerisinde destek verdi.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Midürü Prof. Dr. İbrahim Benter, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde çevre duyarlılığı için her türlü faaliyete destek verdiklerini belirterek, Vakıflar İdaresi için çevre duyarlılığın sadece bir günden ibaret olmadığını vakıf ruhunun geleceğe aktarılması için önemli bir farkındalık olduğunu belirterek, herkesi çevreye duyarlı bireyler yetiştirmeye davet etti.

05.06.2018

 

 
 

Anasayfa

Haberlere Geri Dön