TaşEV, 13 Mayıs 2017 tarihinde Arabahmet Bölgesi’nde Butik Otel, Restorant ve Sanat Galerisi olarak hizmet vermeye başlayan 1931 yılında inşa edilmiş bir Osmanlı konağıdır.

‘Sanat her yerde’ ana fikri ile sanatı bina kullanıcılarının ayağına getirerek 365 gün sanat eserleri ile dolu dolu yaşayan bir mekan olarak Arabahmet Bölgesine yeni bir can damarı olmuştur.

TaşEV/365ArtGallery 1 Haziran 2018 Cuma akşamı 1 yıl içerisinde 3. Sergisi olan ‘Nokta ve Çizgi’ temalı sergi açılışının gururunu yaşıyor.

Yaşar Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğrenim Elemanları ve Lisansüstü Öğrencileri tarafından hazırlanan sergide Başbakan Tufan Erhürman, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Erdoğan Çelebi, Türk ve Rum sanatçılar ve daha birçok sanat severin katılımı ile gerçekleştirildi.

TaşEV direktörü Mimar Özge Özbek Eminoğlu 2012 yılında Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nden kiralanan binaya hayat vermekten duyduğu mutluluk ile Kıbrıs Vakıflar İdaresine ve restorasyon projesine destek veren TC Lefkoşa Büyükelçiliğine teşekkür etti.

TaşEV 30 Eylül 2018 tarihine kadar ‘Nokta-Çizgi’ sergisine ev sahipliği yapacaktır. Sergi, pazar günleri hariç hergün 10:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.

03.06.2018

haber358


Anasayfa

Haberlere Geri Dön