İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ BOĞAZ PİKNİK ALANINDA ÇEVRE TEMİZLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİLER

Haber313   Haber313-1   Haber313-2  

 

Çevrenin korunmasına her zaman büyük önem veren Kıbrıs Vakıflar İdaresi İyilik Gönüllüleri, sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam ediyorlar.

"Karşılık beklemeden iyilik yapmak" sloganıyla huzurevi ziyaretleri, hayvan barınakları ziyaretleri, ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi dağıtımı ve çevre temizliği gibi bir çok önemli faaliyete imza atan İyilik Gönüllüleri yardım faaliyetlerine aralıksız bir şekilde devam ediyorlar.

Bu hafta Girne'de bulunan Boğaz Piknik Alanına giden İyilik Gönüllüleri gençleri Boğaz Piknik Alanında çevre temizliği gerçekleştirdiler.

Katılımın yoğun olduğu etkinlik sonrası açıklama yapan İyilik Gönüllüsü gençler; İyiliği tüm Kıbrıs'a yaymak istediklerini vurguladılar.

447 yıldır İyilik için çalışan Kıbrıs Vakıflar İdaresi, bir çok alanda olduğu gibi çevre alanında da bir çok vakıf kurmuş ve kurulan vakıflara destek olmuştur.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter; İyilik Gönüllüsü gençlerin, atalarından aldığı mirası devam ettirmeleri ve bu tür anlamlı çalışmalar yapmaları vakıf kültürünü gelecek nesillere aktarması açısından önemli olduğunu belirterek, tüm İyilik Gönüllüsü gençleri özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.

07.04.2018

Haberlere Geri Dön

Anasayfa