Haber297   Haber297-1   Haber297-2   Haber297-3  

 

KKTC Cumhurbaşkanlığı ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin destekleri ile Gancelli Sevgi Atölyesi işbirliğinde Lefkoşa Bedesten’de açılışı yapılan “Özel Anneler İle Elele” sergisine yoğun ilgi vardı.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında başlayan proje kapsamında 20 özel anne 6 aylık bir çalışmanın sonucunda eserlerini ortaya koydular. Proje Koordinatörlüğünü Sevgi Atölyesi Çamurbaşı Leman Cankat'ın gerçekleştirdiği sergide özel anneler emeklerini ilk kez sergileme fırsatını yakaladılar.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı'nın açılışını gerçekleştirdiği sergide Akıncı, Özel Annelere olan desteklerinin her daim devam edeceğinin vurgusunu yaparak, sergide emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılışta konuşmalarını gerçekleştiren Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, annelerin yüreğimizde ve hayatımızda hep özel bir yeri olduğunu belirterek, nenelerimizin açtığı vakıflar ile iyiliklerin bugüne kadar geldiğini, iyiliğin yaşatılmasında ve bir sonraki nesile aktarılmasında önemli rollerinden dolayı annelere her daim minnettar olduklarını vurguladı.

Sergi 10 Mart cumartesi gününe kadar Lefkoşa-Bedesten’de ziyaret edilebilecek. Sergiden elde edilecek gelir özel annelere bağışlanacak.

(09/03/2018)

Haberlere Geri Dön

Anasayfa