Kıbrıs Vakıflar İdaresi EVKAF Vakıflar Arabahmet İyilik Evi
 • Vakıflar İyilik Evi’nin Dikiş-Nakış Kursu Öğrencileri İlk Kıyafetlerini Dikti.

  Vakıflar İyilik Evi’nde bölgede yaşayan yetişkin kadınlara yönelik başlatılan dikiş-nakış kursu katılımcıları ilk kıyafetleri diktiler. Eğitime katılan kadınlar, kendileri için açılan kurslardan memnuniyetini dile getirirken, Vakıflar İyilik Evi’ni bölgeye kazandırdığı için Kıbrıs Vakıflar İdaresi’ne teşekkür etti. Kurslar hakkında bilgi veren Bahire Korcan; 47 yıllık terzilik tecrübesini aktarmaktan dolayı memnun olduğunu, 1 aylık süre içinde kalıp çıkartma, teyelleme, nişan geçme ve elbise birleştirme öğrettiği öğrencilerinin gelecek derslerde biçki ve dikiş makinesi kullanımına geçeceklerini söyledi.

 • Vakıflar Arabahmet İyilik Evi'nde Hasat Zamanı.

  Vakıflar Arabahmet İyilik Evi Doğa ve Ekoloji Kulübü öğrencileri ‘Ekolojik Tarım’ faaliyeti kapsamında ektikleri sebze ve meyvelerden ilk hasatlarını aldılar. Öğrenciler, 8 haftalık eğitim süresinin ardından ‘Permakültür Tarım’ metodlarını uygulayarak yetiştirdikleri ilk ürünlerini topladılar. Topladıkları ürünleri öğle yemeklerinde kullanılması için İyilik Evi mutfağına aktardılar.

 • Çocuklar Doğa Sevgisini Fidan Dikerek Öğreniyorlar

  "Vakıflar Arabahmet İyilik Evi'nde Çocukların Mutluluğu Fotoğraflara Yansıyor" Çocuklar Doğa Sevgisini Fidan Dikerek Öğreniyorlar.

 • Başbakan ERHÜRMAN, Vakıflar Arabahmet İyilik Evini Ziyaret Etti.

  Kıbrıs Vakıflar İdaresi bünyesinde kurulan, eğitim ve etkinlik gönüllülerinin çocuklar için sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenlediği, yemek olanağı da sunan Arabahmet İyilik Evi, bugün, Başbakan Tufan Erhürman, TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter’i ağırladı.

 • Çocuklar Deneyler ile Öğrenyor

  Her hafta Arabahmet İyilik Evi'nde bir araya gelen çocuklar yeteneklerini keşfederek, eğitici ve öğretici faaliyetler ile bedensel ve zihinsel gelişimlerine önemli katkılarda bulunuyorlar.

 • Arabahmet İyilik Evi'nde gençler eğlenceli vakit geçirirken, eğitici...

  Kıbrıs Vakıflar İdaresi Arabahmet İyilik Evi'nde bir araya gelen gençler gün boyu eğlenceli vakit geçirirken, eğitici ve öğretici atölye çalışmaları ile de kişisel yeteneklerinin geliştiği bir gün geçiriyorlar.

Anasayfa

Haberlere Geri Dön