Haber249

"Kıbrıslı Vakıf Nene" öğrencilerle buluşmaya devam ediyor

Vakıf ruhunu ve karşılık beklemeden iyilik yapmayı anlatan “Kıbrıslı Vakıf Nene”, lise öğrencileriyle buluşmasını sürdürüyor.
Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliğinde düzenlediği “Kıbrıslı Vakıf Nene” oyunu, öğrencilere, vakıf ruhunu öğretmeyi, iyiliği yaymayı, dayanışma ve paylaşma duygusunu güçlendirmeyi amaçlıyor.
Vakıflardan yapılan açıklamaya göre, oyuna interaktif olarak katılan öğrenciler, imkanları olsa nasıl vakıf kuracaklarını anlatıyor. Anne-babaya yardım etmenin, büyüklere saygının, dayanışmanın da vakıf ruhu olduğunu dile getiren öğrenciler, toplumda paylaşmanın artması ile sıkıntıların azalacağı görüşünü paylaştı.
Ortaokul öğrencileri ile buluşan, Piskar ve Kavuklu karakterlerinin yer aldığı tiyatro oyunu da, “iyilik, karşılıksızsa iyiliktir” temasını işliyor.
Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, vakıf eserlerine ve kültürel değerlere sahip çıkıp korurken, karşılık beklemeden iyilik yapmayı ve vakıf ruhunu toplumun her kesimine yaymaya çalıştıklarını söyledi.

19/11/2017

 

Haberlere Geri Dön

Anasayfa