ÇOCUKLAR İYİLİK GÜNLÜĞÜNÜ YAZACAK

 Haber248

Haber248-1   Haber248-2   Haber248-3  

 

Hacivat-Karagöz oyunu ile karşılık beklemeden iyilik yapmayı öğrenen çocuklar, yapacakları iyilikleri de “İyilik Günlüğü’ne yazacak.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin, Milli Eğitim Bakanlığı’yla işbirliği halinde düzenlediği ve çocuklara, vakıf ruhunun anlatıldığı Hacivat-Karagöz oyunu, okullarda büyük ilgi görüyor.

Karşılık beklemeden iyilik yapmayı Hacivat-Karagöz oyunu ile öğrenen çocuklar, neşe içinde oyuna da katılarak, nasıl iyilik yapmak istediğini arkadaşları ile paylaşıyor.

Oyunu çok beğendiklerini belirten çocuklar, iyi olmayı, vakfın ne demek olduğunu ve paylaşmanın ve yardımlaşmanın önemini öğrendiklerini söyledi. Düşkünlere, yaşlı insanlara yardım etmeleri gerektiğini belirten çocuklar, çevreyi temiz tutmaları ve çevreyi korumalarının, sokak hayvanları için sokaklara su ve yiyecek bırakmalarının da vakıf ruhu olduğunu öğrendiklerini anlattı.

Haber248-4  

Haber248-5

Oyunun sonunda çocuklara, Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin hazırladığı “iyilik günlüğü” defteri ile kırtasiye malzemesi dağıtıldı. Çocuklar, yapacakları iyilikleri deftere yazarak, günlük tutacaklarını belirterek.

Kıbrıs vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, her kesimden çocukların kaliteli eğitim alması ve sağlıklı nesiller olarak yetişmesi için uğraş verdiklerini belirterek, vakıf ruhunu toplumum her kesimine yaymaya çalıştıklarını söyledi.

17/11/2017

Haberlere Geri Dön

Anasayfa