Haber220

KIBRIS VAKIFLAR İDARESİ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ ÇOCUKLARA OKUL HEYECANINI ERKEN YAŞATTILAR

Kıbrıs Vakıflar İdaresi İyilik Gönüllüleri, yeni eğitim öğretim yılın başlamasına sayılı günler kala okul heyecanını yaşayacak olan çocukları unutmadı.

İyilik Gönüllüsü gençler tarafından yapılan yardımlar neticesinde 100 ihtiyaç sahibi ailenin çocuklarının okul ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımcı olundu.

İyilik gönüllüleri konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şunları ifade etti:

"Çocukluğumuz da okul bizim için hep bir heyecandı. Sabah erkenden kalkar okula giderdik. Okul yıllarında hatırladığımız şeyler hangi dersten ne not aldığımız değil küçük güzel detaylar ve tebessüm eden anılar. Silgiyi kaybolmasın diye boynumuza asmamız, kalem açmak için çöpün yanına gidip fısır fısır konuşmamız, 0,7 ucunuz var mı diye soran arkadaşımıza heyecanla bende var dememiz, omzumda bizden ağır çantaları taşımamıza rağmen okul yolunda ki muhabbetlerimiz.

Biz iyilik gönüllüleri olarak yeni eğitim-öğretim hayatında tüm arkadaşlarımıza iyilik kumbarasında güzel anılar biriktireceği bir yıl diliyoruz."

İyilik Gönüllüsü gençler geçtiğimiz aylarda da atalarından aldığı miras ile hayvanları korumaya yönelik projelerden,çevre temizliğine, ihtiyaç sahibi ailelere destekten, erzak dağıtımına bir çok projede ekip olarak yer aldılar.

08/09/2017

Haberlere Geri Dön

Anasayfa