KIBRIS VAKIFLAR İDARESİ’NİN KURULUŞUNUN 446. YILDÖNÜMÜ VE İNGİLİZLERDEN KIBRIS TÜRK TOPLUMUNA DEVRİNİN 61. YILDÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANIYOR.

14.04.2017 - Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürlüğü Merkez binasında gerçekleştirilen ilk Törende, saygı duruşunda bulunuldu ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim F. Benter, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.
Dr. Fazıl Küçük’ün Anıttepe’deki kabrinde gerçekleştirilen 2. Törene Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim F. Benter ve Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Akyön katılarak Anıta çelenk konuldu.

ERTUĞRULOĞLU’NDAN VAKIFLAR İDARESİ’NE ZİYARET.
Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Kıbrıs Vakıflar İdaresi’ni ziyaret ederek, Vakıflar Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim F. Benter ile görüştü.
Görüşmede Kıbrıs Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Akyön de yer aldı.

BENTER, SÜHEYLA KÜÇÜK’Ü ZİYARET ETTİ.
Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, Vakıflar İdaresi’nin kuruluşunun 446. yıldönümü ve Vakıfların İngilizlerden Kıbrıs Türk toplumuna devrinin 61. yıldönümü çerçevesinde Dr. Fazıl Küçük’ün eşi Süheyla Küçük’ü evinde ziyaret etti.
Heyet ziyarette Süheyla Küçük’e çiçek takdim etti.

“3 MİLYON TL TUTARINDA HAYIR İŞİ GERÇEKLEŞTİRDİK”
Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. İbrahim F. Benter yaptığı konuşmada, gün kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, bu çerçevede ilk olarak Milli Mücadele Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün kabrini ziyaret ederek saygı duruşunda bulunduklarını söyledi.
Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin yapmakta olduğu çalışma ve faaliyetlere de değinen Benter, Vakıfların 2016 yılı içerisinde yaklaşık 3 milyon TL tutarında hayır işi gerçekleştirdiğini belirtti.

KÜÇÜK: ÇOK GÜZEL İŞLER YAPIYORSUNUZ.
Süheyle Küçük ise Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin faaliyetleri yakından takip ettiğini belirterek, güzel işler yapmakta olan Vakıfları kutladı.

Anasayfa

Haberlere Geri Dön