KIBRIS VAKIFLAR İDARESİ GENEL MÜDÜRÜ PROF. DR. İBRAHİM F. BENTER, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE TEBRİK MESAJI YAYIMLADI.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi İyilik Gönüllüleri, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, engelli çocuğu olan anneleri ziyaret ederek, çeşitli hediyeler takdim etti.

Karşılık beklemeden iyilik yapmayı topluma yaymayı hedefleyen Kıbrıs Vakıflar İdaresi bünyesinde gönüllülük esasıyla oluşturulan İyilik Gönüllüsü gençler, KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay ile birlikte engelli evladı olan fedakar anneleri, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle evlerinde ziyaret etti. Vakıflar İdaresi İyilik Gönüllüleri, annelere çeşitli hediyeler takdim ederek gönüllerini aldı. İyilik Gönüllüleri’nin ziyaretinden çok duygulandıklarını ve mutlu olduklarını belirten anneler, “Hatırlanmak çok güzel, bize güzel anlar yaşattınız” diyerek duygularını dile getrdi.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi ayrıca, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Vakıflar İdaresi kadın çalışanlarına yönelik yemek düzenledi.

BENTER: “PEK ÇOK HAYATA DOKUNAN KAHRAMAN KADINLARA TEŞEKKÜR EDERİZ. İYİ Kİ VARSINIZ”

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter de, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, Kıbrıs’ta kurulan 2 bin 220 adet vakfın yarısının kadınlar tarafından kurulduğunu ifade ederek, Kıbrıs’ta ilk ve son kurulan vakfın kadınlar tarafından kurulduğuna işaret etti.

Günümüzde de kadınların kurduğu, özünde karşılık beklemeden iyilik yapmak ve hayırseverlik barındıran pek çok vakıf bulunduğunu belirten Benter, “Yardıma muhtaç pek çok ailenin hayatına dokunan bu kahraman kadınlara Kıbrıs Vakıflar İdaresi olarak çok teşekkür ederiz. Kadınlar gününüz kutlu olsun. İyi ki varsınız” dedi.

Anasayfa

Haberlere Geri Dön