Kıbrıs Türk Rehberler Birliği’ne kayıtlı rehberlerin katılımıyla gerçekleştirilen ve “Vakıf Medeniyeti Eğitim Semineri ve Saha Çalışması” eğitim programını tamamlayan turist rehberlerine “Vakıf Rehber” sertifikası verildi.

Etkinliğe, Türkiye Cumhuriyeti, Lefkoşa Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Mehmet Apak, Türkiye Cumhuriyeti Vakıflar Müdürlüğü Halkla İlişkiler ve Basın Müşaviri Aslı Ceren İnanç, Kıbrıs Türk Vakıflar İdaresi Müdürü Prof. Dr. İbrahim Fadıl Benter ve Kıbrıs Türk Rehberler Birliği (KITREB) Başkanı İbrahim Altıner başta olmak üzere çok sayıda konuk katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Kıbrıs Vakıflar İdaresi ortaklığında gerçekleştirilen eğitim seminerinin sonunda 47 turist rehber, Bedesten de gerçekleştirilen etkinlikte sertifikalarını aldı.

Bir dizi eğitim semineri verildi

Bu arada, Vakıf Turizmi Programı kapsamında; “Osmanlı’da Vakıf Medeniyeti, Bir Vakıf Ada: Kıbrıs, Kıbrıs’ta Osmanlılar” gibi çok sayıda başlıktan oluşan eğitim seminerlerinin yanı sıra, vakıf merkezli alternatif turizm rotaları üzerinde saha çalışmaları da gerçekleştirildi.

Projenin amacının, Kuzey Kıbrıs’ta vakıf merkezli yeni turistik rotaların ve nitelikli kültür turlarının oluşturulması olduğu belirtildi.
1000 tur rehberine eğitim verildi.

Vakıf Turizmi Projesi; TC Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğünce 2014 yılından itibaren, Türkiye’de turizm alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ile ortaklaşa olarak, profesyonel tur rehberlerinin katılımları ile gerçekleştiriliyordu. Proje kapsamında Türkiye’de bugüne kadar yaklaşık 1000 tur rehberine “Vakıf Kültür ve Medeniyeti” konularında eğitim verildi.

 

vakif1

 

vakif2

 

vakif3

 

vakif4

Vakif5

 

Vakif6

 

Vakif7

 

Vakif8

 Vakif9    Vakif10    Vakif11    Vakif12
 vakif13    Vakif14    Vakif15    Vakif16
 Vakif17    Vakif18    Vakif19    Vakif20
 Vakif21    Vakif22    Vakif23    Vakif24

   

Sayfa 1 / 1 2 3