Kıbrıs Vakıflar İdaresi İyilik Gönüllüleri, bugün ülkemizin önemli çevre koruma alanlarından ve Caretta Caretta’ların da yumurtlama alanlarından biri olan Alagadi Sahilinde, çevre temizliği kampanyası gerçekleştirdi.

Temizlik kampanyasına Kıbrıs Vakıflar İdaresi Çevre gönüllüleri yanında , Hamitköy Spor Kulübü genç futbol takımı oyuncuları da katkı koydu.

Etkinlikte Surlariçi ve Girne Çevre Gönüllüleri’yle, Hamitköy Spor Kulübü genç takım oyuncularından oluşan yaklaşık 60 kişilik grup, Alagadi Sahili’nde ,temizlik yaparak , sahile bırakılan çöpleri topladı.

Etkinlikle ilgili olarak BRT’ye açıklamada bulunan Kıbrıs Vakıflar İdaresi iyilik Gönüllüleri Liderlerinden Mustafa Şamil, iyilik gönüllülerinin amaçlarının, çevreye , hayvanlara ve insanlara iyilik getirecek projeleri hayata geçirmek olduğunu kaydetti.

Şamil, İyilik gönüllülerinin ihtiyaçlı ailelere , hayvan barınaklarına yardımda bulunduğunu, yaşlıları ziyaret ettiğini, çeşitli çevre temizliği ve ağaç dikme kampanyaları düzenleyerek , insanlara hayvanlara tüm canlılara ve çevreye faydalı olmaya çalıştığını vurguladı.

Boğaz piknik alanının ardından bugün de Alagadi Sahili’nde temizlik kampanyası gerçekleştireceklerini dile getiren Şamil,iyilik gönüllüsü gençler ve çocukların bu duyarlı hareketinin , herkese örnek olmasını ve ülkede çevre duyarlılığının artmasını diledi.

Hamitköy Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Damar da, Kıbrıs Vakıflar İdaresi İyilik Gönüllüleri, hareketini beğeniyle takip ettiklerini belirterek , kulüp olarak insanlara , çevreye ve hayvanlara faydalı çalışmalara imza atan bu projeye dahil olmak istediklerini kaydetti.

Futbolda paslaşarak ve bir takım oyunuyla başarıya ulaşılabileceğini dile getiren Damar, toplumda da , iyiliklere imza atabilmek için , el birliği içinde çalışmak gerektiğini söyledi.

Alagadi Sahili’nde gerçekleşen temizlik kampanyasına katılan iyilik gönüllüleri de , etkinlikle ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Alagadi sahilinin hem çevre koruma alanı hem de Caretta Caretta’ların yumurtlama alnı olduğunu anımsatan gençler, bu sahilin temiz tutulması gerektiğine vurgu yaptı.

Ülkede çok ciddi boyutta bir çevre kirliliği sorunu olduğunu söyleyen İyılık Gönüllüleri, en iyi temizliğin kirletmemek olduğunu vurgulayarak , herkese çevreye daha duyarlı olmaları çağrısında bulundu.

Kaynak: BRTK

 

Anasayfa

Haberlere Geri Dön