Haber_165

Otuz yıldır inanılmaz bir özveri ile Vakıflar Spor Kulübünün Başkanlığını yapmakta olan, Mehmet Kanan, sporcu gençlere daha çok sahip çıkılması ve daha güzel spor tesisleri yapılmasını söyledi.

Vakıflar Spor Kulübünün otuz yıldır başkanlığını yapan Mehmet Kanan, Spor Kulübü Başkanlığında Dünya rekoru kırdı.

SÖYLEŞİ; CEMRE SAYAT
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Kulüp Başkanlığında dünya rekoru kıran bir isim var.

Tam otuz yıldır inanılmaz bir özveri ile Vakıflar Spor Kulübünde Başkanlık yapmakta olan Mehmet Kanan, örnek alınması gereken bir Başkan.

ŞAMPİYONLUK YAŞADI;
Kıbrıs Türk Halkının en beyefendi, en özel Başkanlarından birisi olan Mehmet Kanan, başkanlık yaptığım Vakıflar Spor Kulübü ile geçmişte birçok şampiyonluklar yaşamış bir insan. Mehmet Kanan, Güneş Spor Servisine şunları söyledi. Spor sevgisi ve tutkusu bana rahmetli Babam’dan geçti. Babam beni omuzuna alır, maçlara götürürdü. Bu sevgi ve tutku sonrası Vakıflar Spor Kulübü’nü otuz yıl önce yaşama geçirdik. Otuz yıldır Başkanlık yapıyorum. Hiç bırakmadım, usanmadım. Büyük keyif alıyorum. Spora hizmet etmek, gençleri spora yönlendirmekten büyük keyif alıyorum. Önceleri birçok şampiyonluklar yaşadık. Ancak şimdi salon sporlarına Üniversiteler girdi. Üniversiteler ile baş etmemiz kolay değil.

Gençleri spora yönlendirmek gerek. Sporcu gençlere daha çok sahip çıkmak gerek. Sporcu gençlerimiz için yeni spor tesisleri yapmamız gerek.

KAYNAK: Güneş Gazetesi 02/02/2017

Haberlere Geri Dön

Anasayfa