EVKAF otellerde misafir edilen depremzede çocuklarının da yanında…

EVKAF, Türkiye'deki deprem bölgelerine yardımını sürdürüyor... Yardım ekibi, bugün Adana'da depremzedeleri ücretsiz bir şekilde misafir eden otellerde incelemelerde bulunarak, eksiklerini giderdi.

haber1734

Kıbrıs Vakıflar İdaresi (EVKAF) tarafından verilen bilgeye göre, geçtiğimiz hafta yaşanan deprem felaketi dolayısıyla depremzedelere yardım etmek amacıyla KKTC Engelliler Dayanışma Derneği öncülüğünde 8 kişilik gönüllü ekiple yola çıkan yardım konvoyu, iyilik faaliyetlerine devam ediyor.

Tüm bölgeleri ziyaret ederek acil ihtiyaçları gidermeye gayret gösteren ekip bugün de Adana’da depremzedeleri ücretsiz bir şekilde misafir eden otellerde incelemelerde bulundu.

Yardım ekibi, otellerde kalan çocukların ihtiyaçlarını karşılayarak, temel gereksinim haricinde çocukların mutluluğunu da düşündü. Çocuklara mont, kıyafet ve oyuncak gibi hediyeler dağıttı.

KKTC halkının ilk günden itibaren bölgelere ve ilgili kuruluşlara sağladığı yardım takdir edilirken devamının gelmesinin önemli olduğu, çünkü ihtiyaçların belirli noktalarda devam ettiği, özellikle kırık ve yaralanmaları olan çocuklara ayrı bir hassasiyet gösterilmesinin önemi bölgeden bildirildi.

KAYNAK: Gündem Kıbrıs 13/02/2023


Anasayfa

Haberlere Geri Dön