İbrahim Benter'den "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" mesajı: Engelli bireyler için bütçe ayrılmalı

KKTC Engelliler Dayanışma Derneği'nin Kıbrıs Vakıflar İdaresi’ne gerçekleştirdiği ziyarette konuşan, Evkaf Genel Müdürü, engelli bireyler için 2022 yılında 3 milyon TL harcadıklarını ifade ederek, aynı duyarlılığı ve bütçeyi devletin ve idarecilerin de sağlaması gerektiğini vurguladı.

haber1670

KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkan’ı Ömer Suay, Kıbrıs Vakıflar İdaresi’ne (Evkaf) ziyarette bulundu.

Ziyaret esnasında bir konuşma gerçekleştiren Ömer Suay, dernek olarak yılın belirli günlerinde değil her an 365 gün yanlarında olan Kıbrıs Vakıflar İdaresi’ne teşekkür etti.

En önemli noktanın engelli bireyleri yapamadıklarıyla değil yapabildikleriyle ön plana çıkarma fikrinin oldukça önemli olduğuna değinen Suay, bu fikri savunmalarında çok büyük katkıları olan Kıbrıs Vakıflar İdaresi’ne tekrar teşekkür ederek sağlanan destekleri her zaman hissettiklerini söyledi.

haber1670-2

Suay, “Engelsiz bir ülkede daha yaşanılabilir ortamda yaşayabilmek adına el birliği içerisinde elimizden geleni yapmaya ve daha engelsiz yarınlara ulaşabilme noktasında mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdür’ü Prof. Dr. İbrahim Benter ise, engelli vatandaşlara fırsat verildiğinde ve doğru zemin hazırlandığında engelleri aşarak başaramayacakları hiçbir şeylerin olmadığını vurgularken, 21. yüzyılda aslında medeniyetin lüks giyinmek ve arabaya binmek olmadığını insan gibi eşit şartlarda ve haklarda yaşanması gerektiğini dile getirdi.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi olarak üzerlerine düşen maddi ve manevi sorumluluğu yerine getirip çeşitli konularda engelli bireyler için gerek şahıslara gerekse derneklere 2022 yılında 3 milyon TL harcadıklarını belirten Benter, aynı duyarlılığı ve bütçeyi devletin ve idarecilerin de sağladığı taktirde engelli vatandaşlarımızın başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını dile getirdi.

KAYNAK: Kıbrıs Postası 02/12/22


Anasayfa

Haberlere Geri Dön