Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nden Eğitime Büyük Destek

Asırlar önce Kıbrıs'ta kurulan 2200'den fazla vakıf ile temelleri atılan iyilik medeniyeti, Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nin yürüttüğü çalışmalarla günümüze taşınmaktadır.

Nene dedelerimizin iyilik anlayışı, eğitime gösterdikleri hassasiyet ile daha net bir şekilde görülüyor.

Bugün okul yapılıyor, okulların derslik sayısı artırılıyor, okullar için araç gereçler sağlanıyor, ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere burs veriliyor, yine ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının yanında olunuyorsa, tüm bu güzellikler eğitim alanında vakıf kuran ecdadımız sayesinde gerçekleşmektedir.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi olarak ecdadımızdan gelen iyilik medeniyetine ve eğitime gösterilen hassasiyete sahip çıkarak, eğitim alanındaki katkılara ayrı bir önem vermekteyiz.

175 ihtiyaç sahibi ve başarılı üniversite öğrencisine düzenli burs desteği verilirken, güncel olarak 60 engelli çocuğumuzun da eğitim masrafları karşılanmaktadır.

İskele Evkaf Türk Maarif Koleji gibi nitelik ve bölge açısından büyük öneme sahip olan bir okul inşa edilmiş, ülke eğitimine kazandırılmıştır.

Son iki yılda yaklaşık 50 okula tadilat, araç gereç ve muhtelif desteklerde bulunulmuştur.

Tüm bunların yanında ihtiyaç sahibi yüzlerce öğrencinin okul kıyafeti ve kitap giderleri düzenli olarak karşılanmaktadır.

Bugün aldıkları burs neticesinde eğitimini tamamlayarak iş hayatına atılan, yaşadığı çevreye, insanlığa ve ülkesine faydalı olan gençlerimiz kurumumuzu ziyaret ediyor. Gençler "siz bize destek oldunuz. Biz de başka gençlere destek olmak istiyoruz" diyorlar. İşte oluşan bu tablo dahi iyiliğin bir tohum gibi olduğunu, paylaşıldıkça çoğaldığını gösteriyor.

27.10.22

haber1639


Anasayfa

Haberlere Geri Dön