Evkaf tarafından Birkan Uzun anısına KKTC vatandaşlığı bulunan 3 üniversite öğrencisine burs sağlanacak.

haber1555

Burs, KKTC vatandaşlığı bulunan 3 öğrenciye verilecek.

Birkan Uzun bursunu almaya hak kazanan ve 8,5 ortalamaya sahip olan üç öğrenciden her birine lisans eğitimleri süresince yılda üç asgari ücret olacak şekilde destek sağlanacak.

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

Koşullar şöyle:

  • KKTC Ortaöğretim Kurumlarından mezun ve Yüksek Öğretime kabul almış olmak
  • Sporcu veya sivil toplum örgütlerinde gönüllü faal çalışmalar yapmış olmak; (İlgili Sivil Toplum Derneğinin referans yazısı da gerekmektedir)
  • Kişinin Birkan Uzun bursuna başvuru nedenlerini ve kişisel amaçlarını da içeren bir yazı ile birlikte başvurması
  • EVKAF Eğitim Formunun doldurulması ve gerekli evrak lisestesinin toplanması. (http://www.evkaf.org/site/sayfa.aspx?pkey=570)

20 TEMMUZ'A KADAR SÜRE VERİLDİ

Açıklamada, bahsedilen tüm koşulların ve belgelerin tam olması halinde değerlendirme hakkı kazanan öğrencilerin 20 Temmuz 2022 tarihine kadar, başvurusunu hazırlayacağı mektup ile birlikte Kıbrıs Vakıflar İdaresi'ne iletmesi gerektiği kaydedildi. İletişim için Su Evsal - Seven Dedeoğlu (05338743549)

DEĞERLENDİRMELER NASIL YAPILACAK?

Sonuçlar KVİ’nin belirleyeceği 3 üyenin, Birkan Uzun’un ailesinden belirlenen bir üye ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın daire müdürleri arasından belirleyeceği bir üye tarafından değerlendirmeye alınıp karar verileceği kaydedildi.Yapılacak olan değerlendirmede eşitlik bulunması halinde anne veya babası hayatta olmayan öğrencilere öncelik hakkı sunulacağı belirtildi.


Anasayfa

Haberlere Geri Dön