Keziban Çelikkanat: Okullarımızda Açılan Kütüphaneler Bizim İçin İyi Bir Fırsattır.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi tarafından 2022 yılının ilim yılı olarak kabul edilmesi, bu alandaki çalışmaların hızlandırılmasına vesile oldu.

Çok sayıda okul bünyesine kütüphane kazandırılmasına destek olan Evkaf, son olarak 20 Temmuz Fen Lisesi bünyesinde gelişmiş bir kütüphanenin hizmete alınması noktasında katkı sağladı.

Kütüphane açılışı Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter'in de katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışta okul öğrencilerinden Keziban Çelikkanat, yeni şeyler keşfetmeyi, öğrenmeyi sevdiğim için tıp okumak isterim. Hem hergün yeni şeyler keşfedebileyim, hem de insanlara yardımcı olabileyim. Bir süre yurtdışında yaşadıktan sonra topladığım bilgi birikim ile birlikte adaya dönmek istiyorum. Ama bunları tek başıma yapamam. Ben ve benim gibi arkadaşlarımıza sahip çıkılması gerekir. Mesela okullarımızda açılan bu kütüphaneler bizim için iyi bir fırsattır, diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Okul müdürü Ayşe Deveci, vakıfları kurup da bugün hayatta olmayanları minnetle, saygıyla anıyorum. Vakıflar İdaresi, onların sayesinde var. Biz de Vakıflar İdaresi'nin sayesinde kütüphaneye kavuştuk, ifadelerini kullandı.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter ise çocuklarımızı dünyaya hazırlamamız, kütüphane, labaratuar ve her türlü teknolojik imkanları getirmemiz gerekir. Biz 2022 yılını ilim yılı olarak ilan ettik. Okullarımız için elimizden geleni yapacağız dedi, kütüphanenin oluşumundan duyduğu memnuniyete dikkat çekti.

14.05.2022


Anasayfa

Haberlere Geri Dön