Evkaf Daha İyi Bir Kıbrıs için Çalışıyor.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nin kuruluşunun 451. ve İngilizlerden tekrar Türklere geçişinin 66. yıl dönümünde yardımlaşma ruhu yaşatılmaya devam ediliyor.

İngilizlerden 15 Nisan 1956’da büyük zarar görmüş bir halde geri alınmasına rağmen Evkaf, her gün yaptığı iyiliklerle güçleniyor ve Kıbrıs’ı daha iyi bir konuma taşıyabilmek için uğraşıyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, “451 yıl önce bencilliği değil karşılıksız iyilik yapmayı seçen ve mallarını toplumun faydası için vakfeden nene dedelerimizi rahmet ve minnetle hatırlıyoruz.

Dr. Fazıl Küçük önderliğinde yıllarca verilen mücadeleler sayesinde Evkaf tekrar Kıbrıs Türk toplumuna kazandırılmıştır.

İngiliz idaresinde oldukça zayıflatılan, amacından çıkarılan, malları zarar gören ve elden çıkan Evkaf, 15 Nisan 1956’da adeta yeniden doğmuştur.

İşte bu nedenle, kuruluş yılımız olan 1571 ile beraber bu tarihi de çok önemsiyor ve kutluyoruz”. şeklinde konuştu.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, Evkaf’ın İngiliz idaresinde kaybettiği gücünü, toplum için yaptığı yardımlarla geri kazandığını söyledi. “İyilik Gönüllüleri” ekibi ile Kıbrıs’ı daha iyi bir yer yapmak için çalışırken çocukların karşılıksız iyilik yapmayı alışkanlık haline getirmesini amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Benter, Evkaf’ın İngiliz idaresinde kaybettiği gücünü, toplum için yaptığı yardımlarla geri kazandığını söyledi. “İyilik Gönüllüleri” ekibi ile Kıbrıs’ı daha iyi bir yer yapmak için çalışırken çocukların karşılıksız iyilik yapmayı alışkanlık haline getirmesini amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

14.04.2022

haber1480


Anasayfa

Haberlere Geri Dön