Hz. Muhammed: Oruç tutunuz ki, sıhhat bulasınız.

Oruç, biyolojik bedenin yanı sıra daha da önemlisi, sonsuza kadar kullanılacak enerji bedeni oluşturan zihnin ve ruhun daha sağlıklı olabilmesi için insanın kendine uygulayabileceği en önemli tedavi yöntemidir.

haber1469

Sadece aç kalmak, oruç sayılmaz. Oruç da niyet etmek (formatlamak) çok önemlidir. Niyet, Allah'a tam bir teslimiyetle, karşılığını Allah’tan isteyerek, pozitif duygularla yapıldığında, beyin bu niyet doğrultusunda tüm organların çalışma sistemini otomatikman senkronize ederek programlar.

Bu programın işleyişini bozmamak için de, süre tamamlanana kadar niyetin bozulmaması gerekir. Niyet edilerek başlanan oruç boyunca beyin diğer bütün organları programlayarak kişiyi bilinçli ve zinde tutar.

ORUÇ SIRASINDA GEÇİCİ HALSİZLİK HİSSEDİLMESİ AÇLIKTAN KAYNAKLANMIYOR

Oruç sırasında insanın geçici halsizlik hissetmesi ise açlıktan değil, vücudun kendi, kendisini tedavi edip, yapılandırmasından kaynaklanır.

Düşük frekanslı dünyevi bilinç halleri, bu süre içerisinde yerini yüksek frekanslı ilahi yasalara bırakır. Beden ve zihindeki tedaviyi de bu yüksek frekanslı ilahi yasalarla eş zamanlı ve uyumlu çalışma içerisine giren beyin otomatikman gerçekleştirir.

Oruç sırasında dışarıdan besin gelmediği için beyin, bağışıklık sistemi ve sindirimle uğraşmaktan kurtulur ve iç beslenmeye geçerek, bütün gücünü vücudu temizleyerek, tedavi etmeye yöneltir. Aç kalan hücreler daha önce gıda olarak alınan ve depolanan atıkları, birikintileri parçalar, kullanır ve dışarı atar. Hastalıklı, zayıf olan hücreler ilk etap da tüketilerek yok edilir. Bu suretle doku ve hücrelerde çok hassas ve ince temizlik işlemleri yapılmaya başlanır.

DÜZENLİ TUTULAN ORUÇ BEYİNDE YERLEŞEN ZARARLI PROGRAMLARI SİLER

Atıklardan arındırılmış vücutta, özellikle kan çok iyi temizlenmiş hale gelir ve kan dolaşımı düzene girer. Düzenli tutulan oruç, beyinde yerleşen zararlı programları siler, düşünce, anlayış ve ezberleme yeteneğini, görme, işitme, tat alma duyularını geliştirir.

Adeta tüm vücutta bıçaksız yapılan bir operasyon, ameliyat gerçekleşir. Bu da insanın kendini dinç ve huzurlu hissetmesine neden olur.

İslam Peygamberi Hz. Muhammed oruç hakkında şu ifadeli kullandı:

“Oruç tutunuz ki, (ruhsal ve bedensel) sıhhat bulasınız.”

KAYNAK: Kıbrıs Postası – 02.04.2022


Anasayfa

Haberlere Geri Dön