Şehit Turgut Ortaokulu'nun Düzenlemiş Olduğu " Engelli Birey ve İyilik " Konulu Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi sponsorluğunda gerçekleşen kompozisyon yarışması ödül törenine Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, Milli Eğitim Müdürü Tevfik Direnç, Genel Ortaöğretim Daire Müdürü Ali Yaman ve KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay katıldı.

Ödül töreninde öğrencilere konuşan Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, gençlerin çok çalışarak üretebilen, sorgulayabilen ve çevrelerine faydalı olabilen bireyler olmalarını arzu ettiğini belirtti.

Şht Turgut Ortaokulu Müdürü Sezer Cazımoğlu, kompozisyon yarışmasıyla öğrencilerinin engelli bireyleri anlamalarını ve onlar için neler yapabileceklerini düşünmelerini hedeflediklerini söyledi.

KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay ise çok anlamlı bir tema seçtikleri için okul yönetimine ve katkılarından dolayı Kıbrıs Vakıflar İdaresi'ne teşekkür ederek hayatın her safhasında birey olarak enerjimizi insana , insanlığa faydalı olabilmek için harcamamız gerektiğine vurgu yaptı.

Dereceye giren öğrencilerin isimleri:

6.Sınıflar Kategorisinde

1. Burçak Mina Çelikkol

2. Ada Nisa Karagözlü

3. Emircan İşkey

7. Sınıflar Katagorisinde

1. Leyla Özsaltık

2. Ayşe Ayvacı

3. Abdullah Semih Uçak

8. Sınıflar Katagorisinde

1. Hürü Can

2. Elif Nazlı Bener

3. Ece İrem Efe

 

02.01.2022


Anasayfa

Haberlere Geri Dön