Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Benter, Birkan Uzun’un vefatıyla ilgili taziye mesajı yayımladı.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, Kıbrıslı Türk dağcı Birkan Uzun’un vefatıyla ilgili yayımladığı taziye mesajında, “Sevgili Birkan, biz senin başarılarını gençlere anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

haber1397

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, Kıbrıslı Türk dağcı Birkan Uzun’un vefatıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Benter açıklamasında, “KKTC'yi temsil eden Kıbrıslı Türk dağcı Birkan Uzun'un hayatını kaybetmesi, bizleri derinden üzdü” ifadelerini kullandı.

Birkan Uzun’un ülkedeki gençleri motive etmek için örnek bir isim olduğunu belirten Benter, “Çok sayıda ortak projeye imza atabilmek için görüşmüş, bir araya gelmiştik” dedi.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi olarak son projesinde sponsor olduklarını hazırlatan Benter, “Kısa bir süre önce Antarktika'da elde ettiği başarısına sevindik, bugün gelen ölüm haberiyle de büyük üzüntü duyduk” ifadelerini kullandı.

Birkan Uzun’un ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileyen Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Benter, “Sevgili Birkan, biz senin başarılarını gençlere anlatmaya devam edeceğiz. Ve sen de başarılarınla gençlere örnek olmaya, hayatlarına ilham vermeye devam edeceksin” ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı.

KAYNAK: Kıbrıs Postası - 01.01.2022


Anasayfa

Haberlere Geri Dön