Küçük Gönüllerle Benim Dünyam Eğitimleri Belge Töreni Düzenlendi.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi ve Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı iş birliği ile gerçekleşen “ Küçük Gönüllerle Benim Dünyam” Eğitimlerinin belge töreni gerçekleşti.

24 Mart – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında 15 saat olarak gerçekleştirilen eğitim , Evkaf'ın katkılarıyla son buldu. Eğitimlere katılan 30 öğrenciye katılım belgeleri Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter ve KİKEV Başkanı Bahire Doğru tarafından takdim edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, iyiliğin ve gönüllülüğün önemine değinerek, engelli çocuklarımıza fırsat verildiğinde yapamayacakları iş yoktur. Yeter ki fırsat verelim ve engel olmayalım, şeklinde konuştu.

Benter, atalarımız tarafından kurulan 2200 adet vakıf ile güç aldıklarını ve nene dedelerimizin bize emanet ettiği Vakıf gelirleri ile yaptıkları hayırları anlatarak, gelecek kuşaklara karşılık beklemeden iyilik yapmanın önemli olduğunu hatırlattı.

Benter, ayrıca eğitimleri düzenleyen KİKEV’i, eğitmen Pirgalı’yı, bu yolu açan aileleri ve özellikle güzel işler yapmak adına eğitimlere katılarak zamanlarını ayıran tüm katılımcı öğrencileri tebrik etti.

KİKEV Başkanı Bahire Doğru, her zaman olduğu gibi bu eğitimde de iş birliğini ve katkılarını vakfımızdan esirgemeyen Kıbrıs Vakıflar İdaresi'ne ve Genel Müdür İbrahim Benter’e teşekkürlerimi sunarım. Kikev’in kurulduğu günden şimdiye kadar sosyal ve toplumsal projelere önem verdiklerini, eğitimde kaynaştırmanın önemli ve Özel çocukların karma ortamlarda bulunmasının verimli olduğunu söyledi.

Eğitmen Hülya Pirgali ise çocukların akran gruplarıyla birlikte eşit şartlarda, toplumdan ayrıştırılmadan eğitim görmelerini, duygu ve düşüncelerini ifade edebilmelerini, sosyal ve duygusal yönden kendilerini yeterli ve güvende hissedebilmelerini sağlamak son derece önemli bir durum. Ayrıca geleceğe duyarlı çocuklar yetiştirmek ve çocukların yaş gereksinimlerine uygun eğitici, geliştirici, bilgi ve becerilerini ortaya çıkaracak her yönlü destek eğitimi sağlamak amacı ile 7-9 yaş ve 10-14 yaş guruplarına yönelik online olarak bu çalışmanın gerçekleştiğini ve beklediğinden fazla geri dönüş aldıklarını vurguladı.

13.12.2021

haber1383


Anasayfa

Haberlere Geri Dön