Dünya Gönüllüler Günü Vesilesiyle Doğa Yürüyüşü Gerçekleştirildi.

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü vesilesiyle Evkaf İyilik Gönüllüleri ve Genç Gönüllüler iş birliğinde Lefke'de doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Birliktelik duygusunun ön plana çıkarılması ve gençlerin doğada vakit geçirebilmesi hedefiyle gerçekleştirilen yürüyüş, yoğun bir katılım ile sonuçlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan TC. Gençlik ve Spor KKTC Koordinatörü Mithat Tekçam, "Dünya gönüllüler gününde gönüllülüğü daha fazla yaygınlaştırmak, teşvik etmek, insanlarımıza kendi bulundukları topluma karşı sorumluluk duymayı ve beraber hareket edebilmeyi anlatmak istiyoruz.

Bugün İyilik Gönüllüleri ve Genç Gönüllüler olarak Lefke'de gerçekleştirilen doğa yürüyüşüyle bu anlamlı etkinliğe imza atıyoruz" şeklinde konuştu.

Evkaf İyilik Gönüllüleri Sorumlusu Mehmet Güneş ise "Gönüllülüğün dini, dili, ırkı olmadığı gibi dünyanın ve insanlığın gönüllülüğe ihtiyacı vardır. İşte bu sebeple gönüllüler olarak doğaya, çevreye, sosyal yaşama dokunmaya devam ediyoruz.

Vakıf kenti olan Lefke kasabamıza yıllar önce atalarımız eserler bırakmış, bu iyiliğie gönüllü olarak ortak olmuşlardır" ifadelerini kullandı.

08.12.2021


Anasayfa