Engelli Aileleri İskele'de Buluştu.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi ve KKTC Engelliler Dayanışma Derneği iş birliğinde İskele bölgesinde düzenlenen yemeğe onlarca engelli ailesi katıldı.

3 Aralık Dünya engelliler Günü vesilesiyle deniz kenarında gerçekleştirilen program, yemek ikramı, hediyeler ve ihtiyaçlı bireylere tekerlekli sandalye desteği ile sonuçlandı.

Programa katılan Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nin sloganı insanların en değerlisi insanlara faydalı olandır. Eğer etrafımızda olanların, ihtiyaçlıların, engelli ailelerin farkında olabiliyor, bu insanlarımızın yanında durabiliyorsak işte o zaman değerli insan oluyoruz.

Tüm dünyada en büyük problem bencilliktir. Bencil insan etrafındakilerin farkında olmaz. Bu bencilliğin ortadan kaldırılması gerekiyor. Sağlıklı aile, sağlıklı insan, sağlıklı toplum istiyorsak bencilliği ortadan kaldırmamız lazım, şeklinde konuştu.

KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay ise 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle İskele ve Gazimağusa bölgesinde yaşayan engelli ailelerimizle buluşmak, birlik beraberliğimizi hissetmek, hissettirmek istedik.

Bizim her zaman söylemeye çalıştığımız engelli aileleri evlerinin dışında tutma fikri, içinden geçmiş olduğumuz bu zorlu pandemi sürecinde azalmıştı. Bu düşünceyi yeniden yaşatmak, evlerine kapanmak zorunda kalan ailelerimizi tekrar gündelik yaşama dahil etmek için sosyalleşmeyi son derece önemsiyoruz.

Bugün aramızda olan Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter hocama, senenin belirli günlerinde değil, her gününde yanımızda oldukları için de Kıbrıs Vakıflar İdaresi'ne şahsım ve tüm engelliler adına teşekkür ediyorum, ifadelerini kullandı.

04.12.2021

haber1375


Anasayfa

Haberlere Geri Dön