Ömer Suay'dan Vakıflar İdaresi'ne teşekkür.

Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay, Vakıflar İdaresi'nin derneğe yaptığı katkılardan dolayı Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter'i ziyaret etti. Suay, "Vakıflar İdaresi, diğer kurumlara emsal olsun" dedi.

haber1373-1

Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay, Kıbrıs Vakıflar İdaresi'ne gerçekleştirdikleri ziyaret sonrası, Kıbrıs Postası'na konuştu. 

"VAKIFLAR İDARESİ, SOSYAL DEVLET ANLAYIŞINA KATKI SAĞLIYOR"

Vakıflar İdaresi'nin engelli yurttaşlara yaptığı katkılarla sosyal devlet anlayışına katkı sağladığını belirten Suay, "Vakıflar idaresi, engelli yurttaşların ihtiyaçlarını derneğe veriyor. Biz de dernek olarak bu ihtiyaçları engelli yurttaşlara ulaştırıyoruz" dedi. 

haber1373-2

"VAKIFLAR İDARESİ'NİN YASASININ ÜZERİNDE ELEMAN ÇALIŞTIRIYOR"

İlgili engelli yasasına işaret eden Suay, her 25 çalışandan 1'inin engelli olması gerektiğini anlatarak, "Yasaya kimse uymuyor" dedi. Vakıflar İdaresi'nin ise yasada belirtilen rakamın üzerinde engelli çalıştırdığını ifade eden Suay, Vakıflar İdaresi'ne teşekkür etti.

haber1373-3

"VAKIFLAR İDARESİ'NİN DİĞER KURUMLARA EMSAL ETMESİNİ İSTİYORUZ"

Vakıflar İdaresi'nin engelli bireylere, engelli birey çalıştırmasının diğer kurumlara emsal teşkil etmesini istediklerini de söyledi.

haber1373-4

 

KAYNAK: Kıbrıs Postası – 03.12.2021


Anasayfa

Haberlere Geri Dön