Benter'den Prof. İzzet Sakallı ve Dr. Sara Kanzi'ye plaket.

Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter, Prof. İzzet Sakallı ile Dr. Sara Kanzi'ye akademik çalışmalarından dolayı plaket takdim etti.

haber1370

Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter, Vakıflar İdaresi'nde düzenlenen törenle Prof. Dr. İzzet Sakallı ile Dr. Sara Kanzi'ye akademik çalışmalarından dolayı plaket takdim etti. Sakallı ve Kanzi'nin bilimsel yayını The European Physical Journal C (EPJC) dergisinde yayınlandı. 

SAKALLI: BENTER'E ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Akademik olarak dünyaca ünlü 82 derginin olduğunu belirten Prof. Dr. İzzet Sakallı, bu dergilerde çıkan yayınların dünyadaki atıfların yüzde 30'unu olduğunu söyledi. Kendi yayınlarının da bu indekste yer aldığını ifade eden Sakallı, "Hocamız, haberimizi aldığı zaman bizler takdir etti. Ben tekrardan çok teşekkür etmek istiyorum" dedi. 

BENTER: BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞIDIR

Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter ise ilimde bir başarı gerçekleştiğine işaret ederek, "Dünyaca ünlü dergilerde başarılarının takdir edilmesi bizim için gurur kaynağıdır" dedi. Elde edilen başarının çocuklara ve gençlere bir mesaj olduğunu ifade eden Benter, "Çok çalışırsak, başaramayacağımız iş yoktur" dedi. 

KAYNAK: Kıbrıs Postası – 01.12.2021

 


Anasayfa

Haberlere Geri Dön