Genç Çevre Lideri Eğitim Çalışmaları Geçitköy Rekreasyon Alanında Başladı.

Evkaf ve Orman Dairesi iş birliği ile Yeşil Ada Protokolü kapsamında genç çevre lideri eğitim çalışmaları Geçitköy rekreasyon alanında başladı.

Bu proje ile çevre bilincinin genç kuşaklara verilmesi, çevrenin tüm yönleri ile stratejik öneminin genç çevre liderlerine aktarılması hedeflenmektedir.

Orman mühendisleri, çevre bilimciler, eğitimciler, biyolog, veteriner, botanik uzmanları, klinik psikolog, sosyolog, tıp hekimleri ve fotoğraf sanatçılarından oluşan donanımlı bir ekip ile çalışmalar başlatıldı.

Orman okulu, iyilik ormanları ve genç çevre liderlik projesi kapsamında doğa kamp çalışmaları, harita eğitimleri, fidan dikimi, flora ve faunanın korunması, kuş gözlemi, fotoğrafçılık, ağaç aşılama, arıcılık, fidan yetiştiriciliği gibi konular başta olmak üzere çevreye ilişkin genel anlamda eğitimler verilecektir.

Eğitmenler:

Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, yeşil ada protokol sorumlusu Mehmet Osmanlılar, Prof. Dr. Özge Özden, Mustafa Kemal Meraklı, Dr. Muhammed Shanableh, Psikolog Seda Oruç, Veteriner Su Evsal ve Yağış Nizam

06.10.2021

haber1314


Anasayfa

Haberlere Geri Dön