Dikilen Her Ağaç Memlekete Daha Çok Sahip Çıktığımızın Bir Göstergesidir.

Değirmenlik İlkokulu'nun yeni çehresi görenleri hayran bırakıyor. Vakıflar İdaresi'nin katkıları ile 200 adet zeytin fidanı ve ilaçlama makinesi tedarik edilmiş, okul aile birliğinin de özverili çalışmaları sonucunda gerçek bir okul bahçesinin oluşmasına vesile olunmuştur.

Konuyla ilgili açıklama yapan Değirmenlik İlkokulu okul aile birliği başkanı Mustafa Kaldırım, okul çevresine zeytin ağacı dikme hayalinden bahsetti, sürece ilişkin bilgi verdi.

Kaldırım, Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter'e teşekkür ederken, sağlanan katkının kendileri için adeta dünyaları vermek şeklinde olduğunu ifade etti.

Okul Müdür Muavini Hasan Yurdakul ise ağaçların her birine çocuklarımızın isimlerini vererek, bu okuldan mezun olsalar dahi o isimle o ağacı daha sonraki yıllarda da ziyaret etmelerini, belkide hasat zamanı zeytinleri toplayıp imece usulü üzere katkı sağlamalarını hedefliyoruz. Bu konuda çocuklar önemli bir farkındalık kazanacaklar. Kendi evlerine de bu ağaçları dikme ihtiyacı hissedecekler.

Ve dikilen her ağaç aslında memlekete daha çok sahip çıktığımızın bir göstergesidir, şeklinde konuştu.

04.08.2021


Anasayfa

Haberlere Geri Dön