İsraf konulu yarışmaların ödül töreni gerçekleştirildi.

i.Kıbrıs Vakıflar İdaresi tarafından düzenlenen israf konulu yarışmaların ödül töreni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TC. Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, , Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Durali Elal ve Genel Müdür İbrahim Benter’in katılımı ile Lefkoşa AKM'de gerçekleştirildi.

Çevremiz, doğamız, suyumuz ve geleceğimiz için büyük problem olan israf konusuna dikkat çekebilmek adına Kıbrıs Vakıflar İdaresi'nin 450. Yılı etkinlikleri kapsamında bu noktada yoğunlaşılması hedeflenmişti.

Belirlenen bu amaç doğrultusunda 2021 yılında yürütülen faaliyetlerin başında israf konulu yarışmaların geldiği, 5-18 yaşları arasındaki çocuk ve gençlere yönelik olarak düzenlenmiş olan bu yarışmalar ile daha duyarlı bir toplum için bilinçli nesiller yetişmesinin hedeflendiği belirtiliyor.

İnternet üzerinden alınan yarışma başvuruları juri tarafından değerlendirilerek, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda Lefkoşa AKM'de derece alan yarışmacılara ödülleri verildi.

Kategori birincilerine laptop, kategori ikincilerine 1500 TL değerinde alışveriş çekleri, kategori üçüncülerine ise 1000 TL değerinde hediye çekleri ayrıca verilecektir.

Kısa bir süre içerisinde ise başarılı tüm eserlerden bir kitap hazırlanması, Yayının KKTC genelindeki tüm gençlere ve okullara dağıtılması planlanıyor.

19.05.2021

haber1189


Anasayfa

Haberlere Geri Dön