DAÜ DR. FAZIL KÜÇÜK TIP FAKÜLTESİ KIBRIS VAKIFLAR İDARESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nahide Gökçora ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mümtaz Güran Kıbrıs Vakıflar İdaresi EVKAF Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Fazıl Benter’i makamında ziyaret etti...

haber1134-1

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nahide Gökçora ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mümtaz Güran Kıbrıs Vakıflar İdaresi EVKAF Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Fazıl Benter’i makamında ziyaret etti. 22 Mart 2021, Pazartesi günü gerçekleşen söz konusu ziyarette Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi çatısı altında açılacak olan “Klinik ve Uygulama Merkezi Dispanseri” için Kıbrıs Vakıflar İdaresi tarafından yapılan katkıya teşekkür edildi.

haber1134-2

Ziyarette her iki kurum arasında olası iş birlikleri üzerinde durulurken EVKAF ve DAÜ arasında ilerleyen dönemlerde özellikle eğitim ve araştırma konularında yapılabilecek iş birlikleri konusunda fikir birliğine varıldı. Ziyaret sonunda DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın adına Prof. Dr. Gökçora, Prof. Dr. Benter’e “Klinik ve Uygulama Merkezi Dispanseri”ne yapmış oldukları değerli katkılardan dolayı teşekkür belgesi ile Gazimağusa’nın simgesi olan karga motifli heykel takdiminde bulundu.

 

KAYNAK: Ve Kıbrıs – 24.03.2021

 


Anasayfa

Haberlere Geri Dön