İyilik bahçesi ile üreten nesiller yetişiyor.

Güzelyurt Evkaf İyilik Gönüllüleri, Yuvacık bölgesinde iyilik bahçesi uygulamasını hayata geçirdi.

Oluşturulan bahçe, bölge çocuklarının üretim duygusunu kazanması ve elde edilen ürünlerin de ihtiyaç sahibi insanlara verilebilmesi için planlandı.

Gençler hem üretiyor, hem de mutlu oluyor.

Güzelyurt Evkaf İyilik Gönüllüleri'nden Mehmet Güneş, "üretken bireyler, üretken aileler, üretken toplumlar aynı zamanda kalkınmanın bir paydaşı olurlar.

Gençlerimize üretmeyi ve geçmişten günümüze gelen son nesli yaşayan meslek gruplarımıza yeni gençler, yeni nesiller yetiştirmek adına çalışmalar yapmazsak üretimden kopmuş bir duruma geliriz.

Çocuklar ile bakla ve soğan tohumlarını toprağa ekerek, üretim aşamalarını görmelerini sağladık. Burada elde edilecek olan hasat da yine ihtiyaçlı ailelerimize dağıtılacaktır" şeklinde konuştu.

Yuvacık Muhtarı Emirzade Terzi oğlu ise "bizim çocukluğumuz daha çok tarlalarda geçmişti. Şimdiki nesiller ise bu yaşam tarzından uzakta kalmış durumda.

Gençleri sanal ve dijital ortamlardan ne kadar uzaklaştırırsak o kadar iyidir. Geleceğe mutlu, çalışkan, üretken gençler yetiştirmek için çaba göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

18.03.2021


Anasayfa

Haberlere Geri Dön