Evkaf'ın katkıları ile eğitim standartları yükseliyor.

Gençliğin, toplumun, ülkenin, yani tüm dünyanın istikbali için eğitim son derece önemlidir. Evkaf, eğitim ile geleceğin daha yaşanılabilir, yarınların da iyilik dolu olması için mücadele ederken, insan odaklı çalışmaları ön planda tutmaktadır.

Hamitköy DR. F. Küçük İlkokulu da bu kapsamda tadil edilmiş, evlatlarımızın daha iyi bir ortamda ve iyileştirilmiş şartlarda eğitim alabilmesi hedeflenmiştir.

Eğitime, okula ve öğrencilere sağlanan katkıya ilişkin açıklama yapan okul müdürü Mustafa Kırcı, Vakıflar idaremizin okulların, toplumun, köylerin arkasında olması çok önemli.

Vakıflar İdaresi'nin arkamızda olması ile kendimizi daha mutlu ve huzurlu hissediyoruz. Sağlanan katkıları okul müdürünün, öğretmenlerin, çocukların ve toplumun görmesi, hissetmesi çok değerlidir.

Okulun boyanması, okula 2 sınıf daha kazandırılması, çatının tellenmesi, yeni tuvaletlerin yapılması, bilgisayarların yenilenmesi ve pandemi nedeniyle ortaya çıkan online eğitim noktasında ihtiyaç sahibi öğrencilerimize tablet bilgisayar alınması, Vakıflar İdaresi'nin katkıları ile sağlanmıştır, diyerek memnuniyetini dile getirdi.

09.01.2021


Anasayfa

Haberlere Geri Dön