Gazimağusa Türk Maarif Koleji'nin drenaj altyapısı Evkaf tarafından yenilendi.

Evkaf, sağladığı katkılar ile okullarımızın ve eğitim sisteminin gelişmesini, istikbal için de 'iyi insan' modelinin artırılmasını hedefliyor.

Bölgenin en eski ve en köklü okullarından biri olan Gazimağusa Türk Maarif Koleji'nin drenaj altyapısı Evkaf tarafından yenilendi. Yıllardır her yağmur sonrası oluşan su birikintisi kalıcı olarak çözülürken, öğrencilerin de okul çevresinde daha rahat hareket etmesi sağlanmış oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan okul müdürü İlknur Semi, okulumuz eski bir okul. Nüfusun artmasıyla yeni sınıflar yapıldı. Yapılan bu ilave ile yağmur suyunun tahliye edilememesi gibi bir sorunla karşılaştık. Ancak her yağmur sonrasında adeta havuz oluşturan suyun drenaj altyapısıyla tahliye edilebileceği gibi bir durum gündeme geldi.

Evkaf'ın katkılarıyla köklü bir çözüm üretilerek kalıcı bir sonuca ulaştık. Bu nedenle okulumuzun bu büyük sorununun çözülmesinde katkı sağlayan Vakıflar İdaresi'ne okulum, öğretmenlerim ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum, şeklinde konuştu.

06.01.2021


Anasayfa

Haberlere Geri Dön