Topluma hizmet için dahi empati gerekir.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi genel müdürü İbrahim Benter, verdiği röportajda kendi yaşamından örnekler aktararak, empati yapabilmenin önemine değindi.

Hayatımızda çok sayıda insan ve çok sayıda problem ile karşılaşabiliriz. Empati kabiliyetimizi geliştirebilirsek, karşılaştığımız insanları anlamamız, aynı zamanda da problemleri aşmamız çok daha kolay olur.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi olarak amacımız topluma hizmet edebilmektir. İşte topluma hizmet edebilmek için dahi empati yapabilmeniz gerekir. Biz bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, diyen Benter, sözlerine şöyle devam etti.

Burada bahsetmemiz gereken önemli bir konu var. Engelliler denildiğinde aklımıza fiziki yetersizliği olan insanlar gelir.

Bizim dairemizde çalışan engelli personellerimiz var. Fiziki yetersizlikleri olmasına rağmen diğer birçok memurdan iki kat fazla çalışıyorlar.

Şimdi ben soruyorum. Fiziki engeli olmasına rağmen diğer birçok memurdan daha fazla çalışan, daha fazla üretebilen mi? Yoksa herhangi bir engeli olmamasına rağmen görevini dahi yapamayan diğer memurumuz mu engellidir?

05.12.2020


Anasayfa

Haberlere Geri Dön