Şeffaf maske tak, sessizliğin sesi ol

Okulda öğretmen, hastanede doktor, devlet dairesinde memur ile iletişim güçlüğü yaşandığı için temel vatandaşlık hizmetlerinden dahi yeteri düzeyde istifade edemeyen işitme engelliler, pandemi süreci nedeniyle hayatımıza giren maskelerden dolayı ilave mağduriyet yaşamış, dudak hareketlerini de okuyamaz olmuştu.

Bu sıkıntılara çözüm olabilmek adına “şeffaf maske tak, Sessizliğin Sesi ol“ sloganıyla Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı tarafından geliştirilen şeffaf maske projesi, Evkaf sponsorluyla hayat buldu.

Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı tarafından işitme engelli bireylerin hem Dudak hareketlerini okuyabilmesi, hem yüz mimiklerini fark edebilmesi, hem de farkındalık oluşması adına geliştirilen şeffaf maskeler, ülke genelinde yayılmaya başladı.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü prof. Dr. İbrahim Benter, bizim görevimiz topluma hizmettir. Maddi katkı sağladığımız projeler sonucunda bu kardeşlerimiz bize teşekkür için geliyor. Ben de diyorum ki devletin yapması gerekenleri siz üstlendiğiniz için aslında bizim size teşekkür etmemiz gerekir, şeklinde konuştu.

Vakıf mütevelli heyeti başkanı Bahire Doğru da kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin aracılığı ile bir çok kesime maske ulaştırmaya gayret ettiklerini, tüm bireyler için engelsiz bir iletişim hedeflediklerini vurgulayarak, katkılarından dolayı Kıbrıs Vakıflar İdaresi‘ne ve yanlarında olan tüm engelsiz yüreklere teşekkür etti.

01.10.2020

 Anasayfa

Haberlere Geri Dön