EVKAF’TAN İSKELE’DE OKUL YAPIMI İÇİN ARAZİ VE 8 MİLYON TL.

Evkaf’tan İskele’de okul yapımı için arazi ve 8 milyon TL

Kıbrıs Vakıflar İdaresi, Milli Eğitim Bakanlığı ile istişare ederek 2020 bütçesi içerisine İskele Bölgesi’nde çok ihtiyaç olan kolej binası yapımı için 8 milyon TL vermişti.

Okul binasının yapımında ihale süreci tamamlandı ve imzalar atıldı. İnşaat tamamlandıktan sonra İskele bölgesi yeni okul binasına kavuşmuş olacak. Okulun adı “İskele Evkaf Türk Maarif Koleji” olacak.

İmza töreninde konuşan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Vakıflar İdaresi’nin her zaman kendilerine katkı yaptığını da hatırlatarak eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak çalıştıklarını belirtti.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökmen, Vakıflar İdaresi’nin ülkenin en önemli sorunlarından olan eğitim ve sağlık alanında ihtiyaç duyulan yatırımları her zaman önemsediğini belirtti.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter ise en iyi yatırımın eğitime yapılan olduğuna işaret ederek, gelecek nesiller için yapılan yatırımların yıllarca fayda sağladığını kaydetti. Kaliteli müfredat ve eğitim sistemi olmasının önemine değinen Benter, en önemlisinin de çocuklar güzel ahlak öğretebilmek olduğunu vurguladı.

KAYNAK: Haber Kıbrıs – 09.07.2020

 


Anasayfa

Haberlere Geri Dön