KKTC Engelliler Federasyonu Basketbol Takımı, Kıbrıs Vakıflar İdaresi ile "Empati Maçı" yaptı.

Geçtiğimiz sezon Türkiye 1. Ligi’ni namağlup şampiyon olarak tamamlayan KKTC Engelliler Federasyonu Basketbol Takımı, ana sponsorları olan Kıbrıs Vakıflar İdaresi ile empati maçı yaptı. Maça Kıbrıs Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökmen, Yönetim Kurulu Üyeleri Atilla Mahmutoğlu ve Özgül Çırakoğlu, Genel Müdür Prof. Dr. İbrahim Benter, İyilik Gönüllüleri ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi personeli katıldı.

Renkli görüntülere sahne olan empati maçında Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu, İyilik Gönüllüleri ve maça davetli misafirler tekerlekli sandalyelere oturarak basketbol oynamaya çalıştılar.

Basketbol oynayacak olan misafirlere, engelli basketbol oyuncuları tarafından kısa bir eğitim verildi. Verilen eğitimin ardından 10’ar dakikalık settler halinde maçlar oynandı.

Engelli basketbolun anlaşılmasının amaçlandığı farkındalık etkinliğinde Kıbrıs Vakıflar İdaresi Başkanı Benter şunları kaydetti;

“Yaptığımız bu empati maçı ile arkadaşlarımızın ne denli zor bir iş yaptığını gördük. Ben hepsini gösterdikleri bu çabadan dolayı tebrik ediyorum. Türkiye’de şampiyon olarak bizi çok büyük sevince boğdular. Gençler, yetişkinler ve yaşlılar olarak bizim bu başarıdan büyük bir ders çıkarmamız gerekir. Buradan herkesi spor yapmaya, sağlıklı yaşamaya davet ediyorum. Evimizde otumayalım, dışarı çıkalım, koşalım, yürüyelim ve hareket edelim.”

KAYNAK: Haber Kıbrıs – 26.06.2020


 


Anasayfa

Haberlere Geri Dön