LİMASOL KÖPRÜLÜ CAMİİ SALDIRISI HAKKINDA AÇIKLAMA.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi olarak, Güney Kıbrıs’ın Limasol kentinde bulunan Köprülü Camii’ye yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz. Yapılan saldırıda hem Camii yakılarak yok edilmek istenmiş, hem de duvarlardaki yazılarda mültecilere ve İslam’a karşı nefret söylemi kullanılarak saldırı yapılmıştır.

Bu saldırı ve nefret söyleminin kimseye bir faydası yoktur ve herkes tarafından kınanmalıdır. Atalarımızın bize yadigarı bir vakıf malı olan camiye yapılan saldırı, tüm dünyada en çok ihtiyaç duyulan hoşgörü, sevgi ve başkalarının inançlarına saygıya yapılmış bir saldırıdır. Din, dil, milliyet, ırk ayrımı yapmadan herkese yardım edilmesi için vakıfları kuran atalarımız yüzlerce yıl bu güzel adada huzurun yaşanmasına vesile olmuşlardı. Oysa bugün bir ibadet yerine gerçekleşen saldırı insanlığın, atalarımızın medeniyet ve hoşgörüsü anlayışından ne kadar uzakta olduğunu bize malesef göstermektedir.

Saldırıyı bir kez daha kınar, suçlulara göz yumulmaması için konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.

01.06.2020

haber851


Anasayfa

Haberlere Geri Dön