EVKAF ZOR GÜNLERDE HALKIMIZIN YANINDA.

Tüm dünyada etkisini gösteren Corona Virüsü salgını ve sonrasında, salgının ülkemize etkisini azaltmak için alınan önlemlerle birlikte Kıbrıs Vakıflar İdaresi de harekete geçti. Bu süreç içerisinde yardıma ihtiyaç duyabilecek kişiler olabileceğini tespit eden Evkaf yetkilileri, STK’lar ve devlet birimleri ile işbirliği içerisinde gıda ve hijyen paketleri hazırlayarak dağıtımına başladı.

Bu plan çerçevesinde KKTC Engelliler Dayanışma Derneği ve Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği ile koordine olunarak engelli vatandaşlar ve ailelerine acil yardımlar ulaştırıldı. Bunun yanında İçişleri Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ihtiyaçlı ailelere dağıtılmak üzere 1000 paket gıda ve hijyen paketi sağlandı. İskele bölgesinde bulunan mültecilere yardım kapsamında 100 gıda paketi ve tüm mültecilere ayakkabı sağlandı ve kendilerine başka ihtiyaçları olması durumunda hemen yardım edileceği iletildi. Tüm bu çalışmalara ek olarak, KKTC genelinde İyilik Gönüllüleri kanalı ile organize olundu ve ihtiyaçlı kişiler tespit edilerek yaklaşık 1000 aileye doğrudan gıda ve hijyen paketi dağıtıldı. İlk etapta toplam 5000 gıda ve hijyen paketi planlanıp bölgelere ve kurumlara ulaştırılmıştır.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nden yapılan açıklamada, bu çalışmaların henüz başlangıç olduğunun ve artarak devam edeceğinin altı çizildi. Evkaf yetkilileri “İlk günden beri Kıbrıs Türk halkının yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz” mesajı verdi.

22.03.2020

haber833


Anasayfa

Haberlere Geri Dön